Ahogy a nyári rizstermés növekszik Japánban, úgy jelenennek meg országszerte a monumentális ábrázolású termésképek a rizsföldeken.
Biztos mindenki hallott már a gabonakörökről, amiket úgy állítanak elő, hogy az ábrának megfelelő gabonát utólag letapossák, lelapítják, így adják ki, a csak messziről látható absztrakt alakzatokat.
Nos ennek továbbfejlesztett és szerintem sokkal művészibb japán megvalósítása a rizsföldeken látható ábrák.
Itt ugyanis nem utólag tapossák le vagy színezik a növényt, hanem már jóval a vetési időszak előtt nagyon részletes és pontos tervezés zajlik.
Erre azért van szükség, mert az ábrának megfelelő színű rizspalántát ültetik el olyan alakban, hogy amikor megnő "kirajzolja" amit a művészek elképzeltek.
Mint a képeken is látható, négy színnel (az alap zöld mellett, fehér, fekete és egy sárgás árnyalattal) dolgoznak a japán földműves mesterek.
A rizsföldeken ábrázolt képeknek már nagy hagyománya van a szigetország kiemelkedő rizstermelői régióiban.
Ilyen kis falu az Aomiri prefektúrában található Inakadate is, ahol a lentebb látható Sengoku-kori harcos és Napóleon képét készítették el a két szomszédos rizsföldön.
Hasonlóan híresek ábrák vannak még országszerte. A következő képek a Yamagata prefektúrabeli Yonezawa városából való és a 16. századi szamurájt, Naoe Kanetsugút és feleségét, Osent ábrázolja. Lehet az NHK keze is benne van a dologban, mert pont most megy náluk az igen népszerű Tenchijin (天地人), ami egy egész éven át tartó, 47 részes sorozat és a híres szamuráj, Kanetsugu életét dolgozza fel.